Nieuwe aluminium brandweerboot voor Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid

Tijdens een feestelijke bijeenkomst in Oud-Beijerland is het nieuwste vaartuig van Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid officieel gedoopt: een speciaal gebouwde brandweerboot van aluminium, gebaseerd op de Alumax Bullit 720 .

Maatwerk in functie én veiligheid

De brandbestrijdingsboot – officieel aangeduid als BRV (Brandbestrijdingsvaartuig) – is door Alumax volledig op maat ontwikkeld. Op verzoek van de opdrachtgever is het basismodel Bullit 720 zodanig aangepast dat het voldoet aan de CE-B normering. Deze keuring garandeert dat het vaartuig geschikt is voor gebruik op open water, onder zwaardere weersomstandigheden. Een belangrijke eis binnen het programma van eisen van de aanbesteding.

De boot is uitgerust met onder meer:

  • Een krachtige blusmonitor met pomp
  • Een vergrote stuurconsole voor optimale bediening en overzicht
  • Volledige communicatie- en navigatieapparatuur conform de eisen
  • Een neerklapbare radarbeugel, ideaal voor lage doorvaarthoogtes
  • Een drenkelingendeur in de boeg voor snelle reddingsacties
  • Draadloze communicatiehelmen, eveneens geleverd door Alumax
  • Een krachtige Mercury 150PK buitenboordmotor

Specialist in veiligheid en defensie

Deze opdracht staat niet op zichzelf. Alumax Boats heeft in de afgelopen jaren al voor meerdere veiligheidsregio’s brandweerboten gebouwd – van Friesland tot Gelderland, van IJsselland tot Gooi- en Vechtstreek. Ook in Rivierenland (België) vaart een robuuste brandweerboot van Alumax, net als in Vietnam, waar een grotere uitvoering actief is.

Daarnaast bouwen we ook voor de Koninklijke Marine, waarmee we aantonen dat Alumax inmiddels is uitgegroeid tot een specialist in het bouwen van hoogwaardige aluminium vaartuigen voor veiligheid en defensie.

Delen: